Dzisiaj do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem „Elfem”.  Na jego przybycie w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy,  a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka. Przedszkolaki powitały go z wielką radością, wyjątkowa atmosfera zagościła w każdej grupie.

Po krótkim teatrzyku o Św. Mikołaju, wspólnych  zabawach  i zdjęciach, rozpoczęło się rozpakowywanie prezentów, które Mikołaj zostawił dzieciom w salach. Przedszkolaki były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, iż zawartość paczek różni się od tego, co zamawiały w licznych listach – rysunkach kierowanych do Mikołaja już od połowy listopada.

Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko, sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, gdyż dla większości z nich dzień ten był wielkim przeżyciem. Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja, na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas raz w roku….